Jest kopaliną pochodzenia wulkanicznego. Ta niewątpliwie najstarsza na ziemi skała osadowa powstała jako efekt  tzw. "kambryjskiej wielkiej eksplozji" jakieś 570 mln lat temu.

 

Jest prawdziwym darem ziemi dla człowieka.

 

Glinka posiada w sobie  niemal wszystkie makro i mikroelementy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Można wśród nich znaleźć: krzem, fosfor, sód, żelazo, azot, wapń, magnez, potas, aluminium, miedź oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych, takich jak selen, molibden czy cynk.

 

Leczniczy fenomen bogactwa glinki wynika głównie z formy, w jakiej znajdują się w niej te pierwiastki, a która  to jest wyjątkowo dobrze przyswajalna przez organizm człowieka.

 

Skondensowane pierwiastki w glince gwarantują uzupełnienie niedoboru niemal wszystkich pierwiastków i soli mineralnych w organizmie człowieka.

 

Glinkę wydobywa się bez interwencji chemicznej z głębokości od 20 do 40 metrów w kilku rejonach Europy: we Francji, Włoszech i Zatoce Fińskiej.

 

Glinka kambryjska występuje w kilku rodzajach. Najczęściej spotykanymi są glinka biała i zielona. Jednakże za  najskuteczniejszą uważana jest oferowana przez nas  glinka błękitna.

Po wydobyciu poddawana jest wnikliwej analizie mikrobiologicznej i radiologicznej,  a następnie poddaje się ją naturalnemu i ekologicznemu procesowi suszenia na słońcu,  co dodatkowo znacząco wzmacnia jej właściwości lecznicze.

 

Wspaniałe, uzdrawiające właściwości glinki doceniano już w starożytności. Słynny arabski medyk Awicenna w swoim dziele „Historia naturalna" szczegółowo opisał właściwości glinki oraz metody leczenia z jej wykorzystaniem . Grecki lekarz Dioscordies przypisywał glince aktywizujące siły witalne.

 

Także w obecnych czasach z powodzeniem stosuje się glinkę jako środek leczniczy, zwłaszcza w dermatologii. Duże osiągnięcia na tym polu osiągnęli  niemieccy natur opaci: Kneipp, Just, Felke.

 

Jak wielkie znaczenie glinka zaczyna odgrywać we współczesnej medycynie i kosmetyce świadczy fakt, że powstała oddzielna gałąź nauki zwana Argilloterapią, która zajmuje się naturalnymi  metodami  leczenia i upiększania przy pomocy glinki naturalnej.

 

Obecnie glinkę kambryjską z powodzeniem  stosuje się w wielu światowej sławy uzdrowiskach i szpitalach Niemiec i Szwajcarii oraz w innych wysoko rozwiniętych krajach.

 

 

 

Glinka  kambryjska jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych na świecie leków o bardzo szerokim spektrum działania Ma ona szerokie zastosowanie zarówno  w medycynie ludowej, klasycznej jak i niekonwencjonalnej. Z powodzeniem stosuje się ją zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego.

 

Leczenie glinką stosuje się przy chronicznych i ostrych stanach zapalnych mięśni, stawów, kręgosłupa, nerwów obwodowych,  w stanach pourazowych takich jak stłuczenia, rozciągnięcie więzadła, złamanie kości., chronicznych stanach zapalnych  kobiecych narządów płciowych, chronicznym stanie zapalnym woreczka żółciowego, czy w chronicznych zaparciach.

 

Szczególne zasługi glinka zdobyła w dermatologii oraz kosmetyce profesjonalnej stając się  komponentem wielu bardzo znanych preparatów leczniczych oraz kosmetyków w postaci zasypek, past czy  maści na choroby skórne.

 

Błękitna glinka kambryjska ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Właściwości te powodują, że doskonale leczy trądzik oraz inne wypryski czy wrzody. W trakcie  leczenia, odkażając i wzmacniając skórę, doskonale ją  pielęgnuje i regeneruje. Odżywiając zniszczoną cerę, zmniejsza i zapobiega powstawaniu  zmarszczek.

 

Naturopaci są przekonani, że glinka wyrównuje naturalne biopole człowieka. Na płaszczyźnie elektromagnetycznej glinka przyciąga cząstki o ładunku dodatnim. Większość substancji toksycznych ma taki właśnie ładunek dodatni. Czynnik ten powoduje, że właściwości absorpcyjne glinki są wręcz zdumiewające.

 

Glinka kambryjska usuwa wszystkie toksyczne substancje i drobnoustroje z organizmu człowieka. Stanowi odporną barierę dla czynników chemicznych. Działa jak antybiotyk i antyseptyk jednocześnie. Zapobiega infekcjom i rozmnażaniu się bakterii poprzez skuteczne aktywizowanie mechanizmów obronnych organizmu człowieka, jak samoistne niszczenie chorobotwórczych zarazków.

Pochłania płynne i gazowe toksyny i gazy. Neutralizuje nieprzyjemne, stęchłe zapachy produktów spożywczych np. masła i wszystkich innych produktów organicznych.

 

Wiele znanych nam warzyw takich jak marchew, buraki, rzepa czy ziemniaki można skutecznie zabezpieczyć przed gniciem przez cały okres zimy przez zanurzenie ich w roztworze glinki.

 

Gryzonie, zwłaszcza szczury, mogą uniknąć zatrucia się trucizną, jeśli w pobliżu zalega warstwa gliny.

 

Glinka dodana do wody przy myciu głowy skutecznie likwiduje  łupież i leczy zapalenie oczu czy powiek.. Zawarta w odpowiednich pastach do mycia zębów. leczy krwawiące dziąsła i wybiela zęby. Posypany nią papier toaletowy chroni przed hemoroidami.

 

Podobnych przykładów można by przytaczać jeszcze długo.

 

Glinka z uwagi na swoje  naturalne pochodzenie, szerokie spektrum działania i bardzo efektywny charakter leczniczy,  jest wskazana każdemu niezależnie od postawionej diagnozy. Działa uzdrawiająco i zwiększa działanie innych środków leczniczych i ziół.

Obecnie w czasach pełnych cywilizacyjnych schorzeń,  narastających przypadków alergii, uczuleń, podrażnień skóry, Glinka kambryjska z bogactwem swojego składu i swoich właściwości leczniczych, staje się bezpieczną i skuteczną alternatywą do chemicznych preparatów,  pełnych ubocznych działań.